When to use it

Use spend for purchases where you have nothing better: office supplies, IT, professional services, marketing, equipment. For a small firm these make up most of Scope 3 category 1, purchased goods and services, and category 2, capital goods. Don't use it for:

  • Energi og brændsel. Tæl i stedet kWh og liter. Det er mere præcist og allerede med i dit scope 1 og 2.
  • Rejser, du allerede medregner efter afstand, såsom fly, tog og hotelovernatninger.
  • Det, der ikke er indkøb: lønninger, skat, afskrivninger, renter på lån og overførsler.

Beregningen

  1. Eksportér et års indkøbsbog fra dit regnskabsprogram, ekskl. moms.
  2. Fjern energi, brændstof, rejser, som du medregner andre steder, og alt, der ikke er et køb.
  3. Match hver resterende konto eller leverandør med den nærmeste branche på Defras liste.
  4. Gang hvert beløb med dets multiplikator, og læg dem sammen.

Udgifter ekskl. moms × multiplikatoren for den type køb = kg CO2e. Multiplikatorerne dækker udledninger hele vejen op gennem forsyningskæden, i Storbritannien og i udlandet, og derfor passer de til scope 3.

Et gennemregnet eksempel

Et lille rådgivningsfirmas indkøbsbog for et år ekskl. moms, med energi, rejser, lønninger og skat allerede fjernet, beregnet med 2023-faktorerne:

What was boughtUdgift (£)kg CO2e pr. £kg CO2eKategori
Software og IT-tjenester24,0000.102,3981
Annoncering og markedsføring10,0000.111,0571
Regnskabs- og revisionsydelser6,0000.053011
Måltider, forplejning og repræsentation3,0000.267791
Papir og kontorartikler2,0000.671,3381
Porto og kurerer1,0000.222241
Computere og elektronik8,0000.544,2912
Total54,00010.389 kg, eller 10,39 ton

De bærbare computere hører under kategori 2, kapitalgoder, fordi de beholdes i flere år. Rapportér hele købet i det år, du købte dem, ikke fordelt over deres levetid. Bemærk, hvor meget multiplikatorerne varierer: Et pund brugt på papir medfører flere gange så store udledninger som et pund brugt på software.

Få mest muligt ud af det

  • Start med dine største leverandører. Nogle få konti udgør normalt størstedelen af totalen. Bed de leverandører om deres egne tal, og udskift dem løbende.
  • Vælg det nærmeste match, ikke en opsamlingskategori. »Software og IT-tjenester« og »computere og elektronik« har meget forskellige multiplikatorer.
  • Gem tilknytningen. Gem, hvilken konto der blev knyttet til hvilken branche, så næste års tal kan sammenlignes.
  • Mærk det som et estimat. Skriv i din metodenote, at kategori 1 og 2 bruger Defras udgiftsbaserede multiplikatorer, og hvilket år.

Er det godt nok til en Carbon Reduction Plan?

En Carbon Reduction Plan efter PPN 006 kræver ikke kategori 1 eller 2. Men kunder, der beder om et fuldt billede af scope 3, herunder NHS for større kontrakter fra april 2027, vil forvente dem, og den udgiftsbaserede metode er den accepterede måde at starte på. Udgiftsbaserede tal svinger med priserne såvel som med udledningerne, så et reduktionsmål følges bedre med aktivitetsdata eller leverandørtal for dine største indkøb.

How Carbon Recycling helps

Upload a CSV export of your purchase ledger from Xero, QuickBooks, Sage, FreeAgent or any other package, and Carbon Recycling suggests a Defra multiplier for each account, leaves out wages, tax and anything you already count as energy or fuel, and shows the result as an estimate you can refine. Our post on answering customer carbon questionnaires covers how to describe it.