When to use it

Use spend for purchases where you have nothing better: office supplies, IT, professional services, marketing, equipment. For a small firm these make up most of Scope 3 category 1, purchased goods and services, and category 2, capital goods. Don't use it for:

  • Energia ja kütus. Arvestage selle asemel kWh-sid ja liitreid. Need on täpsemad ja juba teie ulatustes 1 ja 2.
  • Reisid, mida te juba kauguse järgi arvestate, näiteks lennud, rongisõidud ja hotelliööd.
  • Asjad, mis ei ole ostud: palgad, maksud, kulum, laenuintressid ja ülekanded.

The calculation

  1. Eksportige oma raamatupidamistarkvarast aasta ostureskontro ilma käibemaksuta.
  2. Take out energy, fuel, travel you count elsewhere, and anything that isn't a purchase.
  3. Siduge iga ülejäänud konto või tarnija Defra loendis lähima tegevusalaga.
  4. Korrutage iga summa selle kordajaga ja liitke tulemused.

Kulu ilma käibemaksuta × seda tüüpi ostu kordaja = kg CO2e. Kordajad hõlmavad heidet kogu tarneahela ulatuses, nii Ühendkuningriigis kui ka välismaal, mistõttu sobivad need ulatuse 3 jaoks.

Arvutusnäide

Väikese konsultatsioonifirma aasta ostureskontro ilma käibemaksuta, millest on juba eemaldatud energia, reisid, palgad ja maksud, kasutades 2023. aasta kordajaid:

What was boughtSpend (£)kg CO2e naela kohtakg CO2eKategooria
Software and IT services24,0000.102,3981
Reklaam ja turundus10,0000.111,0571
Raamatupidamisteenused6,0000.053011
Toitlustus, catering ja esindusüritused3,0000.267791
Paber ja kirjatarbed2,0000.671,3381
Postikulud ja kullerid1,0000.222241
Arvutid ja elektroonika8,0000.544,2912
Total54,00010 389 kg ehk 10,39 tonni

The laptops are category 2, capital goods, because they're kept for several years. Report the whole purchase in the year you bought them, not spread over their life. Notice how much the multipliers vary: a pound spent on paper carries several times the emissions of a pound spent on software.

Kuidas sellest kõige rohkem kasu saada

  • Alustage oma suurimatest tarnijatest. Käputäis kontosid moodustab tavaliselt suurema osa kogusummast. Küsige neilt tarnijatelt nende endi arve ja asendage need aja jooksul.
  • Valige lähim vaste, mitte üldkategooria. „Tarkvara ja IT-teenuste“ ning „arvutite ja elektroonika“ kordajad on väga erinevad.
  • Säilitage vastavustabel. Salvestage, milline konto millise tööstusharuga seoti, et järgmise aasta arvud oleksid võrreldavad.
  • Märkige see hinnanguks. Öelge oma metoodika märkuses, et kategooriates 1 ja 2 kasutatakse Defra kulupõhiseid kordajaid, ja millise aasta omi.

Kas sellest piisab süsinikuheite vähendamise kava jaoks?

PPN 006 süsinikuheite vähendamise kava ei nõua kategooriaid 1 ega 2. Kuid kliendid, kes küsivad täielikku ulatuse 3 pilti, sealhulgas NHS suuremate lepingute puhul alates aprillist 2027, ootavad neid ning kulupõhine meetod on aktsepteeritud viis alustamiseks. Kulupõhised näitajad muutuvad nii koos hindade kui ka heitega, seega on vähendamise eesmärki parem jälgida tegevusandmete või suurimate ostude tarnijate näitajatega.

How Carbon Recycling helps

Upload a CSV export of your purchase ledger from Xero, QuickBooks, Sage, FreeAgent or any other package, and Carbon Recycling suggests a Defra multiplier for each account, leaves out wages, tax and anything you already count as energy or fuel, and shows the result as an estimate you can refine. Our post on answering customer carbon questionnaires covers how to describe it.