When to use it

Use spend for purchases where you have nothing better: office supplies, IT, professional services, marketing, equipment. For a small firm these make up most of Scope 3 category 1, purchased goods and services, and category 2, capital goods. Don't use it for:

  • Energija ir kuras. Vietoj to skaičiuokite kWh ir litrus. Jie tikslesni ir jau įtraukti į jūsų 1 ir 2 apimtis.
  • Kelionės, kurias jau apskaičiuojate pagal atstumą, pavyzdžiui, skrydžiai, traukiniai ir nakvynės viešbučiuose.
  • Tai, kas nėra pirkiniai: darbo užmokestis, mokesčiai, nusidėvėjimas, paskolų palūkanos ir pervedimai.

The calculation

  1. Iš apskaitos programos eksportuokite metų pirkimų žurnalą be PVM.
  2. Take out energy, fuel, travel you count elsewhere, and anything that isn't a purchase.
  3. Kiekvieną likusią sąskaitą ar tiekėją priskirkite artimiausiam sektoriui iš Defra sąrašo.
  4. Kiekvieną sumą padauginkite iš jos daugiklio ir sudėkite.

Išlaidos be PVM × tos rūšies pirkinio daugiklis = kg CO2e. Daugikliai apima išmetimus visoje tiekimo grandinėje JK ir užsienyje, todėl jie tinka 3 apimčiai.

Pavyzdys

Mažos konsultacinės įmonės metų pirkimų žurnalas be PVM, iš kurio jau pašalinta energija, kelionės, darbo užmokestis ir mokesčiai, taikant 2023 m. daugiklius:

What was boughtSpend (£)kg CO2e už £kg CO2eKategorija
Software and IT services24,0000.102,3981
Reklama ir rinkodara10,0000.111,0571
Apskaitos paslaugos6,0000.053011
Maitinimas, kateringas ir reprezentacija3,0000.267791
Popierius ir kanceliarinės prekės2,0000.671,3381
Pašto ir kurjerių paslaugos1,0000.222241
Kompiuteriai ir elektronika8,0000.544,2912
Total54,00010 389 kg, arba 10,39 t

The laptops are category 2, capital goods, because they're kept for several years. Report the whole purchase in the year you bought them, not spread over their life. Notice how much the multipliers vary: a pound spent on paper carries several times the emissions of a pound spent on software.

Kaip išnaudoti visas galimybes

  • Pradėkite nuo didžiausių tiekėjų. Kelios sąskaitos paprastai sudaro didžiąją sumos dalį. Paprašykite tų tiekėjų jų pačių skaičių ir laikui bėgant juos pakeiskite.
  • Rinkitės artimiausią atitikmenį, o ne bendrą kategoriją. „Programinė įranga ir IT paslaugos“ ir „kompiuteriai ir elektronika“ turi labai skirtingus daugiklius.
  • Išsaugokite susiejimą. Išsaugokite, kuri sąskaita kuriai pramonės šakai priskirta, kad kitų metų skaičiai būtų palyginami.
  • Pažymėkite tai kaip įvertį. Metodikos pastaboje nurodykite, kad 1 ir 2 kategorijoms taikomi Defra išlaidomis pagrįsti daugikliai, ir kurių metų.

Ar to pakanka išmetimų mažinimo planui?

PPN 006 išmetimų mažinimo planui 1 ar 2 kategorijos nereikia. Tačiau klientai, prašantys viso 3 apimties vaizdo, įskaitant NHS didesnėms sutartims nuo 2027 m. balandžio, jų tikėsis, o išlaidomis pagrįstas metodas yra priimtinas būdas pradėti. Išlaidomis pagrįsti skaičiai kinta ne tik kartu su išmetimais, bet ir su kainomis, todėl mažinimo tikslą geriau stebėti naudojant veiklos duomenis arba tiekėjų duomenis apie didžiausius pirkinius.

How Carbon Recycling helps

Upload a CSV export of your purchase ledger from Xero, QuickBooks, Sage, FreeAgent or any other package, and Carbon Recycling suggests a Defra multiplier for each account, leaves out wages, tax and anything you already count as energy or fuel, and shows the result as an estimate you can refine. Our post on answering customer carbon questionnaires covers how to describe it.