Canadese emissiefactoren voor elektriciteit per provincie 2024

Emissiefactoren voor elektriciteit voor alle 13 Canadese provincies en territoria in g CO2e per kWh, uit het National Inventory Report van Environment and Climate Change Canada. Cijfers voor 2024 (voorlopig), met op elke pagina elk jaar dat het rapport publiceert, terug tot 1990.

De provincies van Canada lopen uiteen van bijna volledig waterkracht tot overwegend kolen en gas. Gebruik daarom de provincie van elke locatie en niet het landelijke gemiddelde (102 g CO2e per kWh in 2024 (voorlopig)). Voor het landelijke cijfer door de jaren heen, zie de emissiefactor voor netstroom van Canada.

Rapporteert u over Britse en Canadese locaties samen? Carbon Recycling berekent elke regel van uw rekeningen, kilometers en reizen en stelt uw rapporten op.

Provincies

ProvincieOpwekkingsintensiteit 2024 (g CO2e per kWh)kg CO2e per kWhVerandering op 2023Verbruiksintensiteit (g CO2e per kWh)
Newfoundland en Labrador16.00.016+2.5%17.0
Prince Edward Island3.20.0032-55.6%265
Nova Scotia5860.586+2.0%628
New Brunswick3620.362+60.3%375
Quebec2.10.0021+41.9%2.6
Ontario64.90.065+20.3%73.3
Manitoba2.70.0027+21.3%3.0
Saskatchewan5420.542-9.0%581
Alberta3350.335-20.4%346
British Columbia16.70.017+0.8%18.1

Territoria

TerritoriumOpwekkingsintensiteit 2024 (g CO2e per kWh)kg CO2e per kWhVerandering op 2023Verbruiksintensiteit (g CO2e per kWh)
Yukon1210.121+81.3%134
Northwest Territories4600.460+17.9%490
Nunavut7400.740-5.1%760
Canada (nationaal)102 g0,102 kg-2.9%111 g verbruikt

Opwekkings- of verbruiksintensiteit?

De opwekkingsintensiteit is de hoeveelheid broeikasgas per kWh die centrales op het net zetten, zonder netverliezen. De verbruiksintensiteit geldt per kWh die bij klanten wordt geleverd: ECCC trekt de elektriciteit af die verloren gaat bij transmissie en distributie en telt SF6 op dat uit netapparatuur lekt, dus deze is hoger. Voor locatiegebaseerde scope 2 volgens het GHG Protocol sluit de opwekkingsintensiteit het best aan, met netverliezen gerapporteerd in scope 3. Gebruik voor een locatie de ene of de andere, niet beide, en vermeld welke. De cijfers voor 2024 zijn voorlopig in het rapport van 2026 en kunnen volgend jaar worden herzien.

Bron: Environment and Climate Change Canada, National Inventory Report 2026, Annex 7: Electricity in Canada, samenvattings- en intensiteitstabellen (tabellen A7–1 tot en met A7–14). Bevat informatie die is gelicentieerd onder de Open Government Licence – Canada (Environment and Climate Change Canada, National Inventory Report). Carbon Recycling is niet verbonden aan of goedgekeurd door de regering van Canada.